Skip to main content
Правила

керівництво для відповідальних за виховання неповнолітніх

Вітаємо! Ласкаво просимо!

Ми знаємо, що ви як вихователі хочете допомогти своїм підліткам дізнатися більше про цифрову безпеку, щоб вони могли краще керувати своєю присутністю в Інтернеті – як зараз, так і в дорослому житті.

Це керівництво призначене для осіб, відповідальних за виховання неповнолітніх, і покликане надати загальний огляд платформи TikTok і тих багатьох інструментів і засобів контролю, які ми вбудували в продукт для забезпечення безпеки нашої спільноти. У керівництві також міститься загальна інформація про поширені загрози безпеці в Інтернеті.

Ознайомлення з даним керівництвом, контентом нашого Молодіжного порталу и Правилами спільнотиразом із вашим підлітком допоможе вашій родині налагодити постійний діалог з питань безпеки в нашому цифровому світі. Проведення відвертих сімейних бесід про те, як ваш підліток проводить час в Інтернеті, в тому числі не тільки на платформі TikTok, допоможе прищепити підліткам почуття цифрової цивільної відповідальності і свідомості і підвищити пильність і турботу про власну безпеку в Інтернеті.

Що таке TikTok?

TikTok – це програма для перегляду відео в короткій формі. Це – платформа для розміщення розважального і позитивного контенту, створюваного реальними людьми в усьому світі. Наша місія -надихати на творчість і приносити радість.

Як ми вибираємо рекомендований контент

Стрічка «Рекомендації» у TikTok відкриває користувачам доступ до безлічі цікавих ідей, авторів, товарів і розваг. Наша платформа рекомендує контент шляхом присвоєння рейтингу відео, що враховує різні фактори, як-от відео, яким ти ставиш уподобайки та якими ти ділишся, акаунти, за якими ти слідкуєш, коментарі, які ти публікуєш, і контент, який ти створюєш.

З міркувань безпеки в нашій політиці чітко визначено, які категорії контенту не потрапляють у стрічку «Рекомендації». Також ми використовуємо різні рівні контенту, що дозволяє запобігти ситуаціям, коли діти бачать контент, призначений для дорослої аудиторії. Якщо ти або твоя дитина натрапили на контент, який не відповідає вашим інтересам або який ви не хочете бачити, можна скористатися спеціальними інструментами для обмеження демонстрації небажаного контенту і персоналізувати контент за допомогою фільтрів.

Розпочнемо

Створення акаунта в TikTok

TikTok можна завантажувати з App Store, Google Play Store, Amazon Appstore та інших офіційних платформ застосунків. У Apple App Store TikTok має рейтинг 12+, а в Google Play Store цей застосунок віднесено до категорії «Рекомендується для перегляду під наглядом батьків». Якщо ти не хочеш, щоб твоя дитина-підліток завантажувала TikTok, ці рейтинги дають тобі змогу запобігти завантаженню за допомогою засобів батьківського контролю, доступних у цих магазинах і на цих платформах.

Щоб зареєструватися в TikTok, необхідно вказати дату народження. Якщо хтось створює свій акаунт за допомогою іншої платформи, ми також попросимо вказати нам дату народження напряму. Якщо користувач, який намагається створити акаунт, ще не досяг мінімально необхідного віку, ми не дамо йому створити інший акаунт з іншою датою народження.

У США користувачі, яким ще не виповнилося 13, можуть виключно переглядати контент. Також ми впроваджуємо додаткові заходи захисту безпеки й конфіденційності. Наш партнер Common Sense Networks допомагає нам забезпечувати відповідність контенту віку та гарантувати, що він безпечний для користувачів, яким ще не виповнилося 13.

Апеляції з питань неповноліття в TikTok

Якщо ми вирішимо, що власнику акаунта в TikTok ще не виповнилося 13 років (або 14 у Південній Кореї або Індонезії), ми заблокуємо його або її акаунт. Якщо користувач вважатиме, що це сталося помилково, на наше рішення можна подати апеляцію. Якщо ти хтось із батьків, опікунів або довірена повнолітня особа для дитини-підлітка, чий акаунт заблоковано, він або вона можуть попросити тебе подати апеляцію.

Якщо твоя дитина-підліток вирішить подати апеляцію на блокування, ми надамо кілька варіантів підтвердження дати народження. Щоб подати апеляцію, дитині-підлітку потрібно відкрити застосунок TikTok, натиснути «Апеляція» та дотримуватись інструкцій на екрані. У певних країнах одним із доступних варіантів буде завантаження його або її фото поряд із кимось із батьків, опікунів або довірених повнолітніх осіб, що можуть підтвердити дату народження дитини-підлітка. Дізнатися більше

Чому важливо, щоб твоя дитина-підліток указала справжню дату народження

TikTok призначено лише для осіб, яким виповнилося 13 років (14 років у Південній Кореї або Індонезії), тому твоя дитина підліток має обов’язково надати справжню дату народження. Точна інформація допоможе нам обмежувати доступ до певних функцій, краще підбирати рекламу та взагалі підлаштовувати застосунок під вік кожного учасника або учасниці спільноти. Наприклад, ми не дозволяємо користувачам до певного віку проводити LIVE-трансляції та спілкуватися в приватних повідомленнях.

Правила спільноти

Нашим головним пріоритетом є забезпечення безпечного та сприятливого середовища. Ми вважаємо, що відчуття безпеки допомагає користувачам відчувати себе комфортно, а також сприяє відкритому і творчому самовираженню. Ми видаляємо контент, в т.ч. відео, аудіо, прямі етери наживо, зображення, коментарі та текст, які порушують наші Правила спільноти, а також акаунти, залучені в серйозні або повторні порушення. За певних обставин ми вживаємо додаткових заходів і повідомляємо про такі акаунти у відповідні правоохоронні органи з метою забезпечення безпеки нашої спільноти. Наші Правила спільноти поширюються на всіх користувачів і на весь контент, що розповсюджується на платформі TikTok.

Про TikTok в загальних рисах

TikTok – це платформа для творчого самовираження, де користувачі можуть насолоджуватися еклектичним розмаїттям захоплюючих, щирих і розважальних відео – від танцювальних челенджів до співу під фонограму; від уроків у рубриці «Зроби сам» до історичних пародій та інтернет-мемів. Дізнайтеся більше про сторінку «Рекомендацій для вас» (For You), про те, як стати творцем контенту і про безпеку спільноти на TikTok.

Сімейні налаштування

Виховання підлітка в цифровому середовищі може бути дуже складним завданням, тому ми пропонуємо вихователям дієві способи встановити певні захисні огорожі для своїх підлітків на TikTok.

Наша функція «Сімейний зв’язок» дає батькам змогу пов’язувати свої акаунти TikTok з акаунтами своїх дітей-підлітків і користуватися різноманітними параметрами контенту, конфіденційності й добробуту.Ми рекомендуємо дорослим, відповідальним за виховання підлітків, обговорити з ними функціонал «Сімейні налаштування» і пояснити, чому вони вирішили їх включити. Ці налаштування можуть відрізнятися в залежності від вашого регіону і версії додатку.

Опції

  • Приватний обліковий запис
  • Комментарі до відео
  • Особисті повідомлення
  • Пошук
  • Щоденний екранний час
  • Безпековий обмежений режим

Конфіденційність за замовчуванням

Ми переконані, що на початку знайомства із цифровим простором важливо мати доступ до параметрів і засобів захисту конфіденційності, що відповідають віку юних користувачів.

Цифровий добробут

Ми надаємо дітям і сімʼям інструменти й ресурси, що допоможуть забезпечувати цифровий добробут.


Засоби забезпечення безпеки та конфіденційності

Ми вкладаємо кошти в Інструменти та ресурси, щоб допомогти батькам, опікунам та сім’ям підтримувати своїх підлітків в Інтернеті. Дізнайтеся більше про налаштування, які дозволяють керувати взаємодією з TikTok у вашій родині. перегляд інструментів


Розмова з підлітками про технології

TikTok прагне допомагати батькам і опікунам у підтримці підлітків, що вивчають цифровий світ. За відгуками батьків, стежити за всіма сучасними динамічними трендами та платформами буває надзвичайно складно. Ми хочемо допомогти спростити це, розповівши батькам про те, якої саме підтримки підлітки очікують від тих дорослих, яким довіряють. Ми самі дізналися про це з першоджерел – від самих підлітків!

Ось що вони нам розповіли:

«Допомагайте мені розбиратися з правилами» Підлітки не очікують, що дорослі, яким вони довіряють, чудово розбиратимуться в кожній платформі, але вони цінують допомогу в налаштуванні акаунтів, включно з допомогою в ознайомленні з параметрами безпеки й конфіденційності. Також вони кажуть, що батькам не слід остерігатися встановлення меж. Підлітки очікують на межі та навіть вітають їх. Такі засоби безпеки, як Сімейний зв’язок, дають родинам змогу встановлювати параметри, особливо важливі, якщо підліток робить лише перші кроки в Інтернеті.

«Будьте доступні для спілкування» Підлітки хочуть, щоб дорослі цікавилися їхнім цифровим життям і розуміли, наскільки воно важливе. Підлітки відчувають підтримку, якщо знають, що в них є союзник, з яким можна поговорити. Не бійся розпочати розмову самостійно. Їм буде дуже приємно дізнатися, що ти розумієш, що в Інтернеті можуть виникати проблеми, і що ти напоготові й можеш допомогти з проблемами будь-якого масштабу.

«Не панікуйте у випадку проблем» Твій підліток звернувся до тебе по допомогу – чудово! Можливо, він або вона почуваються вразливими, наляканими, зніяковілими чи засмученими, тож вони мають розуміти, що тобі надзвичайно приємно від цього звернення. Коли підліток розповідає тобі про проблему, зважай на свою реакцію. Підлітки розповіли нам, що якщо на їхні звернення реагують гнівно, вони наступного разу не звертатимуться по допомогу. Крім того, підліткам не подобається, коли дорослі сприймають їхні переживання як щось незначне, навіть якщо їм важко зрозуміти таке сильне занепокоєння. Слухай без зустрічних звинувачень, став запитання та зосереджуйся на рішеннях. Якщо підлітки порушують правила, вони очікують на наслідки, але вони також шукають допомоги, щоб зрозуміти, як уникати таких помилок у майбутньому.

«Довіряйте мені» Підлітки розуміють, що на довіру потрібно заслужити, і очікують нагляду з боку дорослих, особливо в молодшому віці. Так само як і в «реальному» світі, підлітки очікують на розширення самостійності з дорослішанням. Кожна родина унікальна, і темп, з яким підліток набуває самостійності у використанні технологій, може відрізнятися. Але якщо ваші підлітки знають, як користуватися платформою безпечно, і звертаються до вас у випадку проблем, у вас є чудовий фундамент для довіри.

«Поважайте мою приватність» Досягнення рівноваги між очікуваннями підлітків щодо приватності та гарантуванням їхньої безпеки – це один із наймудрованіших аспектів виховання як в онлайні, так і в офлайні. Тобі може бути важко сприйняти те, що підліток не хоче бачити тебе серед слідкувачів на тій чи іншій платформі. Звичайно, дуже легко подумати, що він або вона задумали щось погане, але також імовірно, що їм просто потрібен особистий простір, де вони можуть спілкуватися з друзями без нагляду. Можливо, у тебе є обґрунтовані причини слідкувати за акаунтом підлітка. У таких випадках підлітки сказали нам, що вони хотіли б розуміти ці причини та знаходити способи побудови довіри. Підлітки старшого віку кажуть, що вони відчувають природну потребу наглядати за молодшими братами й сестрами в Інтернеті. Тому подумай: можливо, підліток краще сприйматиме слідкування з боку якоїсь іншої людини.

Ресурси

Щоб дізнатися про передові методи забезпечення конфіденційності, безпеки облікових записів і про гідну та відповідальну поведінку в цифровому світі, відвідайте наш Молодіжний портал. Нижче ви знайдете додаткові матеріали від наших партнерів з питань безпеки: