Skip to main content
Теми

Протидія мові ворожнечі в TikTok

TikTok — це різноманітна динамічна спільнота, де користувачі разом радіють, надихають на творчість і самовиражаються, не зважаючи на своє походження. У наших Правилах спільноти зазначено, що поведінка з елементами ворожнечі несумісна з творчим й інклюзивним характером середовища TikTok. Більш того, ми прагнемо постійно вдосконалювати те, як ми захищаємо нашу спільноту.

Що таке мова ворожнечі?

Мова ворожнечі й поведінка з елементами ворожнечі мають на меті нападки, погрози, дегуманізацію або приниження людини або групи людей на основі їхніх характеристик, зокрема раси, етнічної приналежності, національного походження, релігії, касти, сексуальної орієнтації, статі, гендерної приналежності, наявності серйозних захворювань, інвалідності й імміграційного статусу. Нападки, що не спрямовані на певні характеристики людини або групи людей, можуть вважатися цькуванням або переслідуванням.

Як виявити поведінку з елементами ворожнечі онлайн

Мова ворожнечі може мати різні форми. Це можуть бути, наприклад, зображення, комікси, меми, предмети, жести або символи. Деякі із цих форм не завжди очевидні. Дослідники виокремили певні теми, які використовуються групами, що демонструють ворожнечу, щоб отримати прихильників і поширити свою ворожнечу.

  • «Неправильні». Найпоширеніша форма ворожнечі — ставлення до групи осіб як до «неправильних» через інакшу поведінку й цінності, у деяких випадках їх навіть не вважають людьми.
  • Переслідування і синдром жертви. Люди й групи людей, які поширюють ворожнечу, часто позиціонують себе й свою групу як жертв і звинувачують «неправильних» у проблемах, які трапляються в їхніх життях і спільноті. Це часто використовується для виправдання виключення або насильства щодо «неправильних».
  • Комплекс переваги. Ця форма ворожнечі виглядає як піднесення і вихваляння однієї групи настільки, що «неправильні» групи почуваються виключеними й утисненими.

Зазначені нижче способи використовуються групами, що поширюють ворожнечу, для здійснення нападок на жертв.

Прямі негативні нападки
  • Образливі нападки, які спрямовані на ідентичність окремої людини або групи людей і які здійснюються з використанням жорстоких, дегуманізуючих або принизливих висловів.
  • Коментарі з тролінгом, мета яких — роздратувати або розлютити.
  • Потік негативних коментарів у спільноті або із зазначенням автора.
Непрямі негативні нападки
  • Жарти або меми, що поширюють стереотипи й підтримують ідею дискримінації.
  • Теорії змови, що ґрунтуються на засадах ворожнечі й мають на меті підірвати довіру до захищеної групи та викликати незадоволення нею.
  • Зашифровані повідомлення, які використовуються групами, що поширюють ворожнечу, і які не здаються такими, що поширюють ворожнечу, для спілкування між собою, як-от зашифровані слова, символи, аудіодоріжки.

Що робити якщо я став(-ла) свідком або жертвою ворожнечі в TikTok?

Якщо ти або інший учасник спільноти стали жертвами нападок через вашу ідентичність, повідом нас про це. Ворожнечу не завжди легко ідентифікувати, адже вона може балансувати на межі з правом на свободу слова. Ми не завжди можемо правильно розпізнати ворожнечу, але завдяки відгукам ми постійно переглядаємо й вдосконалюємо наші політики, системи й продукти. Якщо жертвою став твій знайомий, запропонуй йому свою допомогу й поговори про те, що відбувається.

Нападки через ідентичність можуть травмувати й пригнічувати. Саме тому TikTok вважає їх неприйнятними на нашій платформі. Щоб захистити й відгородити себе від користувачів, які можуть мати погані наміри, ми заохочуємо використовувати різні інструменти безпеки в TikTok.

Жодна людина не повинна бути жертвою нападок через свою ідентичність. Можливо, тобі буде корисним обговорити свої почуття з людиною, якій ти довіряєш, і отримати належну підтримку.