Skip to main content
Теми

Запобігання знущань і цькування

Що таке знущання та цькування?

Поняття «цькування» має багато визначень, але зазвичай воно включає в себе цілеспрямовані повторювані дії, націлені на заподіяння фізичної, соціальної та (або) психологічної шкоди. Такі дії можуть відбуватися в інтернеті або поза інтернетом окремою людиною або групою людей, які зловживають своєю реальною владою або їх уявною  владою, по відношенню до іншої людини або групи людей, які відчувають себе нездатними протидіяти такій поведінці.

Цькування, як ми знаємо, може заподіяти людям сильних страждан, і ми не терпимо подібних дій на нашій платформі. TikTok – це глобальне співтовариство, яке процвітає за рахунок творчого самовираження, і тому дуже важливо, щоб усі його учасники відчували себе в безпеці і могли висловлювати свою думку, не боячись опинитися об’єктом цькування або утисків на цій платформі.

Як розпізнати ознаки цькування

Існують різні види кваліфікованих як цькування дій, які окремі особи або групи осіб вживають для залякування, приниження або утиску прав інших людей. Дізнайтеся більше про поширені форми цькування.

Чи знали ви це?

  • Цькування зачіпає як суб’єкт що знущається, так і об’єкт знущання і навіть тих, хто є свідками подібних дій.
  • Сторонні спостерігачі – люди, які стають свідками цькування, – можуть зіграти важливу роль у припиненні подібних дій.
  • Досить часто люди піддаються цькуванню з боку своїх же знайомих (наприклад, однокласників, друзів, колег).
    Цькування може мати місце практично в будь-якому соціальному середовищі, в тому числі в школі, в Інтернеті, на майданчику для ігор і на роботі.
  • Люди, які піддаються цькуванню, можуть також знущатися над іншими. Такі люди часто залякують інших з метою повернути собі почуття влади або контролю, яке було ними втрачено в іншій сфері життя.

Попередження цькування

Існує безліч способів, якими Tik Tok заохочує користувачів взаємодіяти один з одним – через коментарі, прямі (особисті) повідомлення, живий чат, функції «Duet» і «Stitch» тощо. Всі ці функції додають привабливості спілкуванню на нашій платформі, але, як в будь-якому іншому місці, є ризики шкідливих дій. Для того щоб наша спільнота залишалася привітною та дружньою, ми пропонуємо різні налаштування в додатку, які дозволяють користувачам керувати своїм досвідом на платформі TikTok. Ці налаштування можуть варіюватися в залежності від вашого регіону і версії додатку.

Приватний обліковий запис

За замовчуванням облікові записи користувачів до 16 років є приватними, що означає, що ви можете приймати або відхиляти запити підписників, і ваш вміст можуть переглядати лише користувачі, яких ви схвалили як підписників. Облікові записи користувачів старше 16 років є спочатку публічними, що означає, що ваші відеоролики може переглядати будь-який користувач TikTok і залишати коментарі або запускати «Duet» для участі в створенні і поширенні вашого контенту. Ви можете легко змінити це в Налаштуваннях «Конфіденційність». Детальніше

Контроль відправників повідомлень

Прямі повідомлення (ПП) надають членам спільноти можливість спілкуватися один з одним в приватному порядку. Приватні повідомлення можна надсилати та отримувати від «Усіх», від «Друзів» (творців контенту, на яких ви підписані та які також підписані на вас) або взагалі «Ні від кого». Тільки зареєстровані акаунти користувачів від 16 років і старше надають право на отримання особистих повідомлень, і це одна з функцій, яку безпосередньо можуть контролювати батьки при включенні функції «Сімейні Налаштування». Детальніше

Хто може використовувати функції «Duet» або «Stitch» для спілкування з вами

«Duet» може бути захоплюючим способом познайомити інших з вашою творчістю, разом з тим вам самим вирішувати, хто може користуватися даною функцією для спілкування з вами. Ви можете вибрати одне налаштування для всіх своїх відеороликів або приймати це рішення окремо для кожного відеоролика. Якщо вам ще не виповнилося 16 років, в налаштуваннях ви побачите, що для цього параметра встановлено значення «тільки я». Тільки ви можете використовувати функцію «Duet» або «Stitch» зі своїми відеокліпами. Змінити це налаштування неможливо. Якщо вам вже повних 16 або 17 років, в налаштуваннях цієї функції ви побачите, що для неї встановлено значення «друзі». Ви можете змінити її на «тільки я» або «Усі» – в залежності від ваших уподобань. Детальніше

Хто може коментувати ваші відео

Якщо вам менше 16 років, в налаштуваннях ви побачите, що для даної функції встановлено значення «друзі». Це означає, що коментувати ваші відео можуть тільки ваші підписники і користувачі, на яких підписані ви. Ви можете – виходячи з ваших уподобань – змінити цей параметр на «Ніхто», щоби заборонити іншим користувачам коментувати ваші відео. Якщо вам вже є повних 16 або 17 років, в налаштуваннях ви побачите, що для даної функції встановлено значення «Усі». Ви можете змінити цю опцію, якщо ви віддаєте перевагу можливості обмежити коло користувачів, які могли б коментувати ваші відео. У вас також є можливість видаляти будь-які неналежні коментарі, розміщені на ваших відео. Просто натисніть і утримуйте коментар, а потім виберіть «Видалити». Детальніше

Фільтр коментарів

При увімкнених фільтрах коментарів образливі коментарі будуть автоматично приховані. Ви також можете створити власний список ключових слів, щоби коментарі, що містять такі слова, також було автоматично приховано. Ви самі можете вирішити, хто взагалі може залишати коментарі до ваших відео, налаштовуючи відповідні параметри конфіденційності. Детальніше

Видалити послідовника (фоловера)

Ви можете в будь-який час видалити підписника (фоловера) або назавжди заблокувати обліковий запис для перегляду вашого контенту або надсилання вам повідомлень. Детальніше


Як реагувати на цькування

Якщо ви вважаєте, що стали об’єктом утисків або інших неприйнятних дій, ви можете звернутися за допомогою. Якщо ви стали об’єктом цькування в TikTok, будь ласка, повідомте нам, з тим щоби наша команда модераторів могла вивчити ситуацію і вжити відповідних заходів, якщо має місце порушення правил спільноти TikTok.


Ресурси

Нижче представлені деякі додаткові ресурси, які можуть виявитися вам корисними:

  • ConnectSafely: некомерційна організація, що займається навчанням активних користувачів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій навичкам цифрової гігієни, конфіденційності та безпеки.
  • Cyberbullying Research Center: Дізнайтеся більше про стратегії виявлення і профілактики кібербулінгу,  способи реагування на нього та рішення цієї проблеми з боку педагогів, консультантів, медичних працівників, правоохоронних органів, батьків та дітей.
  • StopBullying.gov: Дізнайтеся, як ідентифікувати знущання та безпечно протистояти їм.
  • WiredSafety:некомерційна організація, що надає інноваційні та ефективні інструменти, які допомагають молодим людям робити мудрий вибір у світі засобів масової інформації та технологій.