Skip to main content
Temats

Digitālā labklājība

TikTok komanda cenšas atbalstīt ikviena mūsu kopienas dalībnieka labklājību. Tehnoloģijai aizvien papildinot mūsu ikdienas dzīvi, mēs vēlamies gādāt par to, lai tava iesaiste tiešsaistē būtu patīkama pieredze. Mēs apņemamies nodrošināt tev rīkus un resursus, kas noderēs tavos digitālās labklājības meklējumos, lai tu varētu atrast tieši sev piemēroto līdzsvaru. Tālāk vari uzzināt vairāk par mūsu lietotnē nodrošinātajām funkcijām un ekspertu resursiem, kurus var izmantot lietotāji, vecāki un aprūpētāji.

Digitālā labklājība

Mums ir svarīga tava labklājība – kā tiešsaistē, tā bezsaistē. Mēs vēlamies, lai tu platformā TikTok justos labi un varētu kontrolēt savu pieredzi, atrodot tieši sev piemērotu līdzsvaru ar tehnoloģiju.

Labklājības funkcijas

Mūsu digitālās labklājības rīki palīdz tev skaidrāk izprast un vairāk kontrolēt platformā TikTok pavadīto laiku, kā arī ierobežot saturu, kas var nebūt piemērots katrai auditorijai. Šie iestatījumi var atšķirties atkarībā no tava reģiona un lietotnes versijas.

Ikdienas ekrāna laiks ir funkcija, kas ļauj tev izlemt, cik daudz laika dienā vēlies pavadīt ar TikTok. Uzzināt vairāk

Ekrāna laika informācijas panelis ir ērti pieejama funkcija, kas nodrošina informāciju par to, kā un kad tu lieto TikTok. Tāpat vari pieteikties saņemt “Iknedēļas ziņas par ekrāna laiku”, lai saņemtu šos datus tieši savā iesūtnē. Tā tu vari mērķtiecīgāk pieņemt lēmumus par savu lietojumu un lietošanas laikā skaidrāk koncentrēties. Uzzināt vairāk

Ekrāna laika pārtraukums ir funkcija, kas pēc noteikta, tevis iestatīta nepārtraukti pie ekrāna pavadīta laika aicinās tevi paņemt pārtraukumu. Uzzināt vairāk

Ierobežotais režīms ir opcija, kas ierobežo tāda satura rādīšanu, kas var nebūt piemērots katrai auditorijai. To var ieslēgt un izslēgt konta iestatījumos. Ierobežotais režīms ir arī viena no funkcijām, ko var tieši kontrolēt vecāks pēc ģimenes kontu savienošanas pārī. Uzzināt vairāk


Padomi domāšanai par ekrāna laiku

Pārdomas par manu digitālo labklājību kopā ar draugiem un tuviniekiem

Neatkarīgi no tā, vai esi jauns cilvēks, kurš sāk mācīties pārvaldīt savu ekrāna laiku, vai arī esat ģimene, kas cenšas kopīgi uzlabot pieeju tiešsaistē pavadītajam laikam, mēs visi digitālās labklājības meklējumos varam pielietot dažādus līdzsvara atrašanas veidus.

Kopā ar Internet Matters ekspertiem esam izstrādājuši 7 jautājumus, kas tev noderēs, pārdomājot un kopīgi veidojot veselīgus un līdzsvarotus digitālos ieradumus.

  • Ko es vēlos panākt ar šo tiešsaistē pavadīto laiku?
    Vai vēlies sazināties ar draugiem? Atpūsties? Izklaidēties? Pirms sākšanas apdomājot, ko tu ar veicamo darbību ceri panākt, tev būs vieglāk saprast, kas ietekmē tavu rīcību un vai pieredze attaisno tavas cerības.
  • Vai man vajadzētu darīt kaut ko citu?
    Kas ir manas prioritātes? Kāda ir labākā lietu darīšanas secība? Mums visiem jāatrod līdzsvars starp to, ko vēlamies darīt, to, kas mums jādara – dažkārt mums paveicas, un šīs lietas pārklājas! Šī ātrā pārbaude pirms aktivitātes uzsākšanas var palīdzēt parūpēties par to, ka aktivitāte negatīvi neietekmē kādu citu tavas dienas daļu.
  • Vai šī aktivitāte uzlabos manu atlikušo dienu?
    Vai tu varētu izmēģināt tiešsaistē redzētu recepti, vēlāk gatavojot draugiem vakariņas? Vai tu varētu veidot saturu par savām prasmēm, pieredzi vai interesēm? Vai kāds draugs vai ģimenes loceklis varētu gribēt iesaistīties tajā, ko dari? Padomājot par visiem dienas plāniem kopsakarā, mēs varam no pieejamā laika iegūt maksimālu labumu.
  • Kā es jūtos – sākumā, lietošanas laikā un beigās?
    Vai manas sajūtas ir mainījušās? Vai es jūtos labāk vai sliktāk? Vai es jūtos tā, kā gaidīju? Kas ietekmēja manas sajūtas? Īsa brīža veltīšana, lai pārdomātu savas sajūtas aktivitātes sākumā, laikā un beigās, ir lielisks ieradums, kas var tev palīdzēt skaidrāk apzināties aktivitātes pozitīvo un negatīvo ietekmi uz tavu labklājību.
  • Kā es patērēju savu laiku?
    Vai tu iemācījies ko jaunu? Vai noskatījies kāda cita veidotu video? Vai tu kaut ko izveidoji? Padomājot ne tikai par darbības ilgumu, bet arī saturu, mēs varam labāk izprast savu motivāciju un apzinātāk pieiet savām turpmākajām darbībām.
  • Vai es paveicu plānoto?
    Vai tev bija plāns, un vai tu pie tā pieturējies? Vai tev nebija plāna, un kur tas tevi noveda? Vai tu gaidīji, ka paveiksi to, ko paveici? Kas ietekmēja tavu rīcību? Šādas pārdomas var mums palīdzēt izprast savu rīcību un apstākļus, kas to ietekmē.
  • Vai mana pieredze būtu varējusi būt labāka?
    Kas izdevās? Kas neizdevās? Kāpēc? Padomājot par to, ko tu nākamreiz varētu darīt citādi vai par to, kas aktivitātes laikā tev sagādāja visvairāk prieka, tu varēsi labāk plānot savu nākamo pieredzi!

Kur varu saņemt plašāku informāciju?

Izprast to, kā vislabāk noslīpēt savus digitālos ieradumus, dažkārt nav viegli – sevišķi vecākiem un aprūpētājiem, kuri paši var atrasties digitālās labklājības meklējumos. Lūk, daži resursi no Internet Matters, kas tev var noderēt, veidojot izpratni par savu digitālo labklājību:


Mediju pratība

TikTok ir platforma, kurā cilvēki var uzzināt vairāk par apkārtējo pasauli. Lai palīdzētu cilvēkiem droši darboties platformā TikTok, mēs sadarbībā ar ASV Nacionālo mediju pratības izglītības asociāciju (NAMLE) esam izveidojuši video seriālu par drošību ar nosaukumu “Esi informēts”, kurā mūsu kopienas dalībnieki var uzzināt, kā palīdzēt saglabāt TikTok kā vietu, kur uzplaukst autentisks saturs, sniegt padomus par tiešsaistes satura izvērtēšanu un pielietot šīs prasmes un TikTok lietotnē atrodamās funkcijas, lai aizsargātos pret nejaušu maldinošas informācijas izplatīšanu.

Mediju pratība ir svarīgs informētas tiešsaistes pieredzes stūrakmens. Mediju pratība ir spēja piekļūt, analizēt, vērtēt, veidot un rīkoties, izmantojot visas saziņas formas. Uzzināt vairāk

Apdomā avotu” aicina cilvēkus noskaidrot, kas ir redzētā satura autors.

Apdomā grafiku” aicina TikTok kopienas dalībniekus analizēt redzētos vizuālos attēlus.

Apdomā savus aizspriedumus” atgādina cilvēkiem apdomāt to, kā viņu pieredze ietekmē viņu uzskatus.

Kad dalīties, kad ziņot” aicina TikTok kopienas dalībniekus padomāt par to, vai ar saturu, ar kuru viņi vēlas dalīties, tiešām vajadzētu dalīties.

Fakts vai viedoklis” palīdz cilvēkiem noteikt, vai apgalvojumi ietver faktus vai uzskatus.

Neinteresē” parāda cilvēkiem, ka viņi var noteikt, kas viņiem tiek rādīts.