Skip to main content
Temats

Dzīvnieku labturība

TikTok veido globālu kopienu, kur cilvēki var radīt, atklāt apkārtējo pasauli un veidot attiecības ar citiem visā pasaulē. Mēs apņemamies uzturēt atbalstošu vidi mūsu augošajai kopienai. Šīs apņemšanās ietvaros mēs mīļdzīvnieku īpašniekiem un dzīvnieku mīļotājiem nodrošinām vietu, kur baudīt un dalīties ar saturu, kas saistīts ar dzīvniekiem.

Mēs neatļaujam saturu, kas veicina, slavina vai normalizē vardarbību pret dzīvniekiem vai dzīvnieku ciešanas. Lai gādātu par to, ka platforma TikTok paliek droša un patīkama ikvienam, mēs ar dažādu tehnoloģiju un moderācijas komandu palīdzību atklājam, izskatām un veicam darbības attiecībā uz saturu un kontiem, kas satur vai veicina vardarbību vai cietsirdību pret dzīvniekiem. Mēs saglabājam apņemšanos nemitīgi uzlabot savus centienus novērst un noņemt visu ar dzīvniekiem saistīto saturu, kas pārkāpj mūsu politiku.

Kas ir vardarbība pret dzīvniekiem?

Vardarbība pret dzīvniekiem ir fiziska vai psiholoģiska kaitējuma nodarīšana dzīvniekam. Tas iekļauj tāda spēka pielietošanu pret dzīvniekiem, kas var radīt fiziskas traumas, dzīvnieka pamatvajadzību pēc ēdiena, ūdens, tīrības vai medicīniskās aprūpes nenodrošināšanu, kaitēšanu dzīvniekam vai diskomforta radīšanu dzīvniekam izklaides nolūkā un dzīvnieku pakļaušanu cietsirdīgai vai necilvēcīgai praksei.

Kā atpazīt vardarbību pret dzīvniekiem?

Labs sākums ir censties nerīkoties veidos, kas dzīvniekiem kaitē vai rada diskomfortu. Lūk, dažas vardarbības pret dzīvniekiem pazīmes, kuras der atcerēties (saraksts nav pilnīgs):

  • Agresijas un/vai vardarbības pret dzīvnieku, piemēram, speršanas vai sišanas, attēlojums
  • Kliegšana un dzīvnieka pakļaušana nepārtrauktam skaņas izraisītam diskomfortam
  • Neatbilstoša dzīvnieku barošana ar ēdienu, kas var tiem būt kaitīgs vai indīgs
  • Inscenētas vai piespiedu dzīvnieku cīņas, kuru ietvaros dzīvnieki tiek apmācīti vai piespiesti cits citam uzbrukt vardarbīgās sadursmēs, pastāvot smagu ievainojumu vai nāves riskam
  • Pienācīgu sanitāro apstākļu trūkums, kas ietekmē dzīvnieku veselību un labklājību
  • Pienācīgas medicīniskās aprūpes neesamība, pastāvot ievainojuma pazīmēm (piemēram, klibošanai, asinīm vai salauztai astei)

Arī tu vari palīdzēt

Ir daudzi veidi, kā varam iesaistīties, lai pienācīgi novērtētu un aprūpētu dzīvniekus. Lūk, daži apsvēršanas vērti veidi situācijās, kur šāda rīcība ir saprātīga un piemērota:

  • Ja tev pieder mīļdzīvnieks, izturies atbildīgi un laipni. Pirms dzīvnieka atstāšanas vienatnē noorganizē dzīvniekam aprūpi. Papildus dzīvnieku pamatvajadzību apmierināšanai nodrošini tiem arī pozitīvas sajūtas, lai vairotu to labklājību.
  • Māci bērniem cienīt dzīvniekus. Rādi piemēru, izturoties pret dzīvniekiem ar mīlestību un vērību, mācot bērniem pareizu saskarsmi ar dzīvniekiem un iedrošinot viņus pieaugot kļūt par dzīvnieku labklājības aizstāvjiem.
  • Apsver iespēju dalīties ar nepatīkamas ainas nesaturošu izglītojošu saturu, kas atbilstošā veidā vairo izpratni par vardarbību pret dzīvniekiem un dzīvnieku labklājību. Tāda rīcība vairo izpratni par to, cik svarīgi ir iejaukties situācijās, kur dzīvnieki tiek spīdzināti vai pamesti novārtā.
  • Apsver iespējas palīdzēt cilvēkiem, kuri netiek galā ar sava dzīvnieka aprūpi. Dzīvnieku pamešanai novārtā var būt dažādi cēloņi. Piemēram, īpašniekam var nepietikt psiholoģisko resursu vai naudas, lai nodrošinātu dzīvniekam pienācīgu aprūpi. Tava palīdzība var nodrošināt dzīvniekam nepieciešamo aprūpi, turklāt, palīdzot dzīvniekam, tu varbūt palīdzēsi arī citam cilvēkam.
  • Ziedo naudu vai iesaisties brīvprātīgajā darbā cilvēcīgajās dzīvnieku patversmēs un organizācijās, lai atbalstītu to svarīgo darbu.

Noderīgi resursi

Ja pamani TikTok platformā vardarbību pret dzīvniekiem, mēs tevi aicinām par to ziņot, turot nospiestu saturu, noklikšķinot uz “Ziņot” un atlasot atbilstošo iemeslu, vai izmantojot mūsu tiešsaistes veidlapu. Lūk, dažas organizācijas, ar kurām vari sazināties, lai uzzinātu vairāk par vardarbību pret dzīvniekiem.

Atruna

Šī ceļveža nolūks ir sniegt informāciju un izglītot lietotājus. Mēs no šādas informācijas sniegšanas negūstam peļņu, un informācija nav izveidota sadarbības vai partnerības ar norādītajām ārējām organizācijām tiešā rezultātā.