Skip to main content
Teema

Digitaalne heaolu

TikTok pingutab selle nimel, et tagada iga meie kogukonna liikme heaolu. Kuna tehnoloogia täiendab jätkuvalt meie igapäevaelu, soovime anda oma panuse sellesse, et internetikasutus tagaks teile positiivse kogemuse. Pakume teile tööriistu ja abimaterjale digitaalse heaolu suurendamiseks, et saaksite saavutada teile sobiva tasakaalu. Allpool leiate teavet mõne meie funktsiooni ja ekspertide koostatud rakendusesiseste abimaterjalide kohta, mida kasutajad, lapsevanemad ja hooldajad rakendada saavad.

Digitaalne heaolu

Teie heaolu, nii veebis kui ka veebiväliselt, läheb meile korda. Soovime, et tunneksite end hästi ja tunnetaksite, et teil on TikTokis saadava kasutuskogemuse üle kontroll ja et saate kogemuse endale sobivaks kohandada.

Heaolufunktsioonid

Meie digitaalse heaolu tööriistad aitavad teil paremini mõista ja kontrollida TikTokile kuluvat aega ning piirata sisu, mis ei pruugi sobida igale vaatajale. Need sätted võivad sõltuvalt teie piirkonnast ja rakenduse versioonist veidi erineda.

Igapäevane ekraaniaeg on funktsioon, mis võimaldab teil otsustada, kui palju aega soovite TikToki jaoks iga päev kulutada. LisateaveEkraaniaja juhtpaneel on hõlpsasti juurdepääsetav funktsioon, mis annab teile ülevaate sellest, kuidas ja millal te TikTokki kasutate. Samuti saate tellida „Nädalase ekraaniaja värskendused”, et ülevaated saadetaks otse teie e-postkasti. Nii saate teha sihipärasemaid otsuseid ja olla TikToki kasutamisel keskendunum. LisateaveEkraaniaja paus on funktsioon, mis palub teil teha pausi, kui olete teatud aja katkematult ekraani jälginud. Sobiva ajavahemiku saate ise valida. LisateavePiirangurežiim on suvand, mis piirab niisuguse sisu kuvamist, mis ei pruugi sobida kõigile sihtrühmadele. Seda saate sisse või välja lülitada oma kontosätete kaudu. Piiratud režiim on samuti üks funktsioonidest, mida lapsevanem peregrupi sisselülitamisel juhtida saab. Lisateave


Näpunäiteid ekraaniaja teemal rääkimiseks

Sõprade ja lähedastega digitaalse heaolu üle arutamine

Sõltumata sellest, kas olete alles ekraaniaja haldamist õppima hakkav noor inimene või hoopis pere, kes soovib koos veebis veedetud aega paremaks muuta, saate kasutada mitmeid vahendeid oma digitaalse heaolu tasakaalustamiseks.

Siin on 7 internetiekspertide abil koostatud küsimust, mis on teile abiks, kui räägite oma digiharjumustest ning püüate üheskoos tervislikke ja tasakaalustatud digiharjumusi kujundada.

  • Mis kasu ma internetist veedetud ajast soovin?
    Kas soovite sõpradega ühendust võtta? Lõõgastuda? Meelt lahutada? Kui mõtlete enne alustamist sellele, mida tegevusega saavutada soovite, on hiljem lihtsam märgata asjaolusid, mis teie käitumist mõjutavad, ning otsustada, kas kogemus kujunes selliseks, nagu lootsite.
  • Kas peaksin veel midagi tegema?
    Mida peaksin esmajärjekorras tegema? Millises järjestuses peaksin asju tegema? Igapäevaelus peaksime saavutama tasakaalu selle vahel, mida tahame teha ja selle vahel, mida peame tegema. Mõnikord meil veab ja need kaks kategooriat ühtivad! See kiirkontroll enne alustamist aitab tagada, et tegevus ei mõjutaks negatiivselt ülejäänud päeva.
  • Kas see tegevus täiustab mu päeva?
    Kas võiksite proovida kasutada veebis nähtud retsepti sõpradele õhtusöögi valmistamiseks? Kas oskaksite luua sisu, mis põhineb teie oskustel, kogemustel või huvidel? Kas sõber või pereliige tahaks olla seotud sellega, mida te teete? Mõeldes sellele, kuidas kõik meie päeva erinevad osad kokku võiksid sobituda, saame oma tegevustest maksimumi võtta.
  • Kuidas ma end tegevuse alguses, tegevuse ajal ja tegevuse lõppedes tunnen?
    Kas mu enesetunne on muutunud? Kas tunnen end paremini või halvemini? Kas mu enesetunne on selline, nagu ootasin? Mis mõjutas minu enesetunnet? Tasub võtta hetk, et mõelda, mida tunnete enne tegevust, tegevuse ajal ja pärast tegevust, sest nii oskate tähele panna, kuidas see tegevus mõjutab teie heaolu, nii positiivses kui negatiivses mõttes.
  • Kuidas ma oma aega veetsin?
    Kas õppisite midagi uut? Kas vaatasite videot, mille lõi keegi teine? Kas lõite ise midagi? Kui mõtleme sellele, mida tegime ja mitte ainult sellele, kui kaua midagi tegime, võib see aidata meil mõista oma motiive ja olla tulevikus oma tegudest teadlikum.
  • Kas tegin seda, mida kavatsesin teha?
    Kas teil oli plaan ja kas jäite sellele kindlaks? Kas tegutsesite ilma plaanita ja kuhu niimoodi tegutsedes jõudsite? Kas tegutsesite kavatsuspäraselt? Mis suunas teie tegusid? Sel viisil mõtisklemine aitab meil mõista oma käitumist ja seda, mis meid mõjutada võib.
  • Kas minu kogemus oleks võinud olla parem?
    Mis läks hästi? Mis ei läinud hästi? Miks? Mõeldes sellele, mida võiks järgmine kord teisiti teha või mis teile mingi tegevuse käigus enim rõõmu valmistas, saate oma järgmise kogemuse paremaks kujundada!

Kust leian lisatuge?

Digiharjumuste peenhäälestamine võib tunduda keeruline, eriti just lapsevanemate ja hooldajate jaoks, kes ka ise digitaalse heaolu poole püüdlevad. Siin on mõned interneti teemadel loodud abimaterjalid, millest võite oma digitaalse heaolu edendamisel abi leida:


Meediapädevus

TikTok on koht, kus inimesed õpivad ümbritsevat maailma paremini tundma õppida. Kasutajakogemuse parendamiseks TikTokis oleme teinud koostööd kogukonnaga National Association for Media Literacy Education , et luua turvaline videosari nimega “Ole teadlik”. Sarjas tutvustatakse meie kogukonnale, kuidas hoida TikTok paigana, kus autentne sisu võib jõudsalt areneda, kuidas anda nõu veebisisu hindamiseks, kuidas veebis avaldatud sisu hinnata ning kuidas kasutada neid oskusi ja TikToki rakendusesiseseid funktsioone, et vältida eksitava teabe tahtmatut levitamist.

Meediapädevus on oluline osa teadlikust veebikogemusest. Meediapädevus tähendab võimet ligi pääseda, analüüsida, hinnata, luua ja tegutseda mistahes suhtlusvorme kasutades. Lisateave

Algatus “Kahelge allikas” soovitab inimestel selgeks teha, kes on vaadatava sisu autor.

Algatus “Kahelge graafikas” esitab TikToki kogukonnale väljakutse analüüsida pilte, millega nad kokku puutuvad.

Algatus “Kahelge oma kallutatuses” tuletab inimestele meelde, kuidas nende kogemused mõjutavad seda, mida nad usuvad.

Algatus “Millal jagada vs millal teavitada” julgustab TikToki kommuuni mõtisklema, kas sisu, mida nad soovivad jagada, peaks üldse jagama.

Algatus “Fakt vs arvamus” aitab kasutajatel veenduda, kas väljaütlemised väljendavad fakte või uskumusi.

Algatus “Pole huvitatud” näitab inimestele, et saavad määrata sisu, mida nad näevad.