Skip to main content
Giid

Eestkostja juhend

Tere tulemast!

Mõistame, et teie kui eestkostjad soovite aidata teismelistel õppida tundma digitaalse turvalisuse aluseid, et nad saaksid hallata oma veebikasutust nii praegu kui ka täiskasvanueas.

Eestkostja juhend on koostatud selleks, et anda ülevaade TikTokist ning paljudest tööriistadest ja juhtelementidest, mille oleme tootesse sisse ehitanud, et meie kogukond turvaline oleks. Juhend annab ka üldist teavet levinumate internetiohutusega seotud probleemide kohta.

Koos teismelisega selle juhendi, meie noorteportaali ja kogukonna juhiste ülevaatamine aitab teie perel alustada püsivat dialoogi ohutuse üle digitaalses maailmas. Perekondlike vestluste pidamine selle kohta, kuidas teie teismeline suhtleb internetis, sealhulgas nii TikTokis kui ka mujal, aitab parandada tema internetikasutust ja suurendab tema teadlikkust internetiturvalisusest.

Mis on TikTok?

Tiktok on lühiformaadis videote rakendus. See on koht, kust leiate lõbusat ja positiivset sisu, mille on loonud inimesed erinevatest riikidest üle terve maailma. Meie eesmärk on innustada loovust ja tuua rõõmu.

Kuidas me sisu soovitame

TikToki videote vood „Teile“ võimaldavad inimestel avastada uskumatut ideede, loojate, toodete ja meelelahutuse mitmekesisust. Meie süsteem soovitab sisu, järjestades videod tegurite kombinatsiooni alusel. Sellisteks teguriteks on näiteks videod, mida olete jaganud või meeldivaks märkinud, teie jälgitavad kontod, teie postitatud kommentaarid ja teie loodav sisu.

Videovoogude „Teile“ kaitsmiseks oleme loonud eeskirjad, milles on loetletud kategooriad, mida soovitada ei saa. Lisaks ennetame Sisutasemete funktsiooni abil täiskasvanutele suunatud teemade teismelisteni jõudmist. Kui teie või teie teismeline puutute kokku sisuga, mis ei paku huvi või mida teismeline ei soovi näha, saate kasutada meie tööriistu soovimatu sisu piiramiseks ja sisu kohandamiseks filtritega.

Alustamine

TikToki konto loomine

Tiktoki saab alla laadida App Store’ist, Google Play Store’ist, Amazoni Appstore’ist ja muudelt ametlikelt rakendusplatvormidelt. Tiktokile antud hinnang Apple App Store’is on „12+ vanusele” ja Google’i Play Store’is on rakendusel märge “vanemlik juhendamine on soovitatav”. Kui te ei soovi, et teie teismeline TikToki alla laadiks, aitavad need hinnangud seda takistada, kasutades kaupluste või platvormide kaudu saadaolevaid vanemliku järelevalve funktsioone.

TikToki kasutajaks registreerumisel peab isik sisestama oma sünniaja. Kui konto luuakse mõne teise platvormi kaudu, palub TikTok siiski TikToki platvormis sünnikuupäeva sisestada. Kui liiga noor isik üritab kontot luua, keelame tal luua teist kontot, kasutades mõnd muud sünnikuupäeva.

USA-s pakume alla 13-aastastele kureeritud ja vaid vaatamisõigusega kasutuskogemust, mille osaks on ka täiendavad kaitsemeetmed ja privaatsuse tagamise meetmed. Selleks, et tagada meie sisu ohutus ja sobivus alla 13-aastaste kasutajate jaoks, teeme koostööd võrgustikuga Common Sense Networks.

Alaealiste apellatsioonid TikTokile

Kui arvame, et keegi alla 13- või alla 14-aastane Lõuna-Koreas või Indoneesias kasutab TikTokki, keelame nende konto ning keelatud konto kasutajal on õigus seda otsust apelleerida, kui ta arvab, et oleme vea teinud. Kui olete keelatud kontoga teismelise lapsevanem, eestkostja või muu usaldusväärne isik, saab ta paluda teil aidata apellatsiooni esitada.

Kui teismeline otsustab talle pandud keelu edasi kaevata, anname talle võimaluse oma sünnikuupäeva kinnitamiseks. Kaebuse esitamiseks peab teismeline avama TikToki, koputama valikul “Apelleeri” ja järgima esitatud juhiseid. Teatud riikides on üks võimalus oma vanuse tõestamiseks laadida üles foto endast koos lapsevanema, eestkostja või muu usaldusväärse täiskasvanuga, kes kinnitab sünnikuupäeva. Lisateave

Miks on oluline, et teismeline esitaks oma tegeliku sünnikuupäeva

TikTok on Lõuna-Koreas ja Indoneesias mõeldud ainult vähemalt 13- või 14-aastastele ning on oluline, et teismeline esitaks oma tegeliku sünnikuupäeva. Teie täpsete andmete olemasolu on oluline mitmel põhjusel, alates juurdepääsu piiramisest teatud funktsioonidele kuni kuvatavate reklaamide kohandamiseni, et pakkuda igale liikmele eakohast kogemust. Lisaks vanusenõudele ei luba me ka TikTokis noorematel inimestel kasutada vanusepiiranguga funktsioone, näiteks LIVE-videoid korraldada või otsesõnumeid saata.

Privaatsus

Kui kasutate TikTokki, töötleme teie teavet, et toetada platvormi kasutamist ja funktsionaalsust. Samuti kasutame teavet selleks, et tagada teie ja teiste kasutajate turvalisus. Võite lugeda privaatsuseeskirja, et mõista, millist teavet me teie kohta kogume ning kuidas me kogutud teavet kasutame ja teabe eest hoolt kanname. Austame ja kaitseme teie privaatsust. Privaatsustavade ja valikute kohta saate lisateavet siit.

Kogukonna juhised

Turvalise ja toetava keskkonna pakkumine on meie peamine prioriteet. Usume, et turvatunne on hädavajalik selleks, et inimesed julgeksid end avatult ja loominguliselt väljendada. Eemaldame sisu, sh video, heli, otseülekande, pildid, kommentaarid ja teksti, mis rikub meie kogukonna juhiseid, ning kontod, mis on seotud raskete või korduvate rikkumistega. Teatud tingimustel võime astuda lisasammu ja teatada reegleid rikkunud kontost asjaomastele õigusasutustele, et meie kogukond oleks kaitstud. Meie kogukonna juhised kehtivad kõigile kasutajatele ja kõigele, mida TikTokis jagatakse.

Tiktoki põhitõed

Tiktok on koht, kus kasutajad saavad end loominguliselt väljendada või nautida eklektilist valikut kaasahaaravatest, ehedatest ja meelelahutuslikest videotest, alates tantsuväljakutsetest ja muusika järgi suuliigutamise klippidest kuni meisterdusõppetundide, paroodiate ja internetimeemideni. Lisateave lehe „Teile“, sisuloojaks olemise ja kogukonnaturvalisuse kohta TikTokis.

Peregrupp

Teismelise digitaalelu jälgimine võib hirmutavalt keerulise ülesandena näida. Seepärast pakumegi eestkostjatele kasulikke abivahendeid teismelistele TikToki kasutamisel turvapiirangute seadmiseks.

Meie peregrupifunktsioonid võimaldavad lapsevanematel siduda oma TikToki konto teismeliste omadega, et kontrollida sisu, privaatsuse ja heaoluga seotud sätteid. Julgustame eestkostjaid oma teismeliste lastega peregrupi omaduste üle arutlema ja selgitama, miks oleks kasulik need funktsioonid sisse lülitada. Isegi kui peregrupp pole sisse lülitatud, saavad vanemad aidata teismelistel lubada meie rakenduse ekraaniaja pakkumisi, sealhulgas päevase ekraaniaja piirangut ja piirangurežiimi, mis on kaitstud lapsevanema või eestkostja määratud pääsukoodiga. Need sätted võivad sõltuvalt teie piirkonnast ja rakenduse versioonist veidi erineda.

Funktsioonid

  • Privaatne konto
  • Videote kommenteerimine
  • Otsesõnumid
  • Otsing
  • Päevane ekraaniaeg
  • Piirangurežiim

Privaatsuse vaikesätted

Kui noored oma digiteekonda alustavad, on meie arvates oluline pakkuda neile eakohaseid privaatsussätteid ja privaatsuse juhtelemente.

Digitaalne heaolu

Soovime pakkuda teismelistele ja nende peredele kõiki digitaalse heaolu tagamiseks vajalikke vahendeid ja abimaterjale.


Turvalisus ja privaatsustööriistad

Investeerime vahenditesse ja abimaterjalidesse, et aidata lapsevanematel, eestkostjatel ja peredel teismelisi veebis toetada. Lugege lähemalt sätete kohta, mille abil saate hallata oma pere TikToki kasutuskogemust, sh selliste juhtfunktsioonide kohta nagu kommentaaride filtreerimine, kontode blokeerimine, ekraaniaja piirangute seadmine ja videote allalaadimise keelamine. Kuva tööriistad


Veebiohutus: 5 nõuannet teismelistelt

TikTok peab oluliseks koostööd lapsevanemate ja eestkostjatega, et toetada teismeliste digitaalset teekonda. Lapsevanemate sõnul on neil on keeruline uute trendide ja platvormidega sammu pidada. Seetõttu tulemegi appi ja anname neile ülevaate sellest, millist tuge ootavad teismelised täiskasvanutelt, keda nad usaldavad. Ja kes oskaks seda veel paremini selgitada kui teismelised ise!

Allpool ongi nende mõtted.

“Aidake mul reeglitest aru saada” Teismelised ei oota, et usaldusväärsed täiskasvanud oleksid eksperdid igal platvormil, kuid nad hindavad tuge oma kontode seadistamisel. See hõlmab abi privaatsus- ja ohutussätete kontrollimisel ning mõistmisel. Samuti öeldi meile, et vanemad ei peaks kartma piire seada. Teismelised ootavad ja isegi tervitavad neid piire! TikToki peregrupi funktsioonide laadsed turvavahendid aitavad peredel piire määrata. Piirid on olulised just siis, kui teismelised esmakordselt internetti kasutama hakkavad.

“Leidke aega vestlemiseks” Teismelised soovivad, et usaldusväärsed täiskasvanud oleksid huvitatud nende digielust ja mõistaksid, kui oluline see neile on. Teismelised tunnevad end toetatuna, kui teavad, et neil on liitlane, kes on valmis nendega rääkima. Ärge kartke vestlust algatada. Nad hindavad seda, et mõistate, et vahel võivad veebis asjad valesti minna ja et olete sel juhul valmis neid abistama, sõltumata sellest, kui suur või väike konkreetne probleem on.

„Ärge sattuge paanikasse, kui midagi valesti läheb“ Teismeline tuli teilt abi küsima? Suurepärane! Ta võib tunda end haavatavana, hirmununa või ärritununa või võidelda piinlikkustundega. Seepärast andke talle talle märku, et teil on hea meel, et ta abi otsib. Jälgige oma reaktsiooni, kui ta probleemi teiega jagab. Teismelised ütlesid meile, et vihase reaktsiooni korral ei taha nad uuesti abi paluda. Samamoodi ei taha teismelised, et täiskasvanud nende muresid pisendaksid, isegi kui on raske aru saada, miks konkreetne probleem nii palju ängi tekitab. Kuulake teismelist teda arvustamata, esitage küsimusi ja keskenduge lahendustele. Pärast reeglite rikkumist eeldab teismeline, et sellel on tagajärjed, kuid samas soovib ka abi, et mõista, mida teha teisiti, et tulevikus sarnaseid vigu vältida.

“Usalda mind” Teismelised mõistavad, et usaldus tuleb välja teenida ja nad ootavad täiskasvanu järelevalvet, eriti just nooremad teismelised. Aja möödudes muutub aga iseseisvus järjest olulisemaks. Iga pere on erinev ja peab ise otsustama, millal võib teismelisele tehnoloogiamaailmas vabamad käed anda. Kui ta aga juba teab, kuidas veebis ohutult tegutseda ja julgeb teile ka oma eksimustest rääkida, võib teda juba suuresti usaldada.

“Austage mu privaatsust” Tasakaalu leidmine teismelise privaatsuseootuse ja tema turvalisuse tagamise vahel on üks lapsekasvatuse keerulisemaid aspekte, nii veebis kui ka veebiväliselt. Võib olla raske, kui teismeline ütleb, et ta eelistab, et te teda platvormil ei jälgiks. On loomulik karta, et ta võib pahandusi teha, kuigi on tõenäoline, et ta tahab lihtsalt natuke ruumi sõpradega aja veetmiseks, ilma et teda jälgitaks. Võib olla mõjuvaid põhjuseid, miks tunnete, et teismelise konto jälgimine on vajalik. Sel juhul soovivad teismelised teie põhjuseid mõista ja leida võimalusi usalduse loomiseks. Vanemad teismelised ütlesid meile, et nad tunnevad, et peaksid nooremaid õdesid-vendi ja nõbusid kaitsma ning loomulikult vaatavad nende järele ka internetis. Seega mõelge, kas teie teismelisele meeldiks äkki, et keegi teine teda teie asemel jälgiks.

Abimaterjalid

Isikliku privaatsuse, kontoturbe ja hea digitaalse kodaniku staatuse parimate tavade kohta leiate teavet meie noorteportaalist. Allpool leiate täiendavaid abimaterjale meie ohutuspartneritelt: